facebook
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
>

Serwis urządzeń Webasto, Eberspacher i innych

Montaż ogrzewania postojowego w Gdańsku

Na pewno nie raz zmagałeś się z problemem skrobania szyb w zimowy poranek i bez wątpienia nieobce są Ci problemy z uruchomieniem zimnego silnika. Nie lubisz wsiadać rano do zimnego samochodu? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie – ogrzewanie postojowe. Ogrzewanie postojowe jest to system, dzięki któremu możemy ogrzać pojazd podczas jego postoju. Jednak pozbycie się poczucia dyskomfortu nie jest najważniejszą zaletą ogrzewania – używając webasto, zapewniamy sobie optymalne warunki uruchomienia zimnego silnika.

Nasza firma obok świadczenia usług z zakresu napełniania i naprawy klimatyzacji, zajmuje się montażem oraz serwisem urządzeń ogrzewania postojowego.

Dogrzewacze  silników Diesla oraz benzynowych

Producenci samochodów oferują pojazdy napędzane silnikami wysokoprężnymi z bezpośrednim wtryskiem paliwa, takie jak TDi, D4D, JTD, CDTi itp., a ostatnio również silniki benzynowe z bezpośrednim wtryskiem paliwa np. volkswagenowskie TSI.  Współczesne silniki  charakteryzują się niskim zużyciem paliwa, wysokim momentem obrotowym, niewielką emisją spalin. Wszystkie te silniki, bez względu na producenta, mają jedną podstawową wadę – powoli się nagrzewają. Niedobór ciepła do szybkiego nagrzania kabiny i silnika można zauważyć już w temperaturach poniżej 10°C.

Aby zapobiec zjawisku niedostatku ciepła, producenci stosują grzałki elektryczne wbudowane w układ chłodzenia lub bardziej efektywne rozwiązanie – dogrzewacze spalinowe. Ich zadaniem jest uzupełnienie deficytu ciepła, wynikającego z niskiej temperatury otoczenia w początkowej fazie jazdy i szybkie dogrzanie silnika do nominalnej temperatury pracy oraz kabiny do warunków optymalnej termiki. Dogrzewacz załącza się automatycznie, wkrótce po uruchomieniu silnika, jeśli temperatura otoczenia jest niższa niż 10°C. Przy niewielkim poborze energii elektrycznej, rzędu 10-50 W oraz minimalnym zużyciu paliwa dogrzewacz dostarcza nawet 5 kW energii cieplnej.

Jeśli w samochodzie jest już zamontowany firmowy dogrzewacz, w większości przypadków można  rozbudować go do funkcji pełnego ogrzewania.

Montując w układzie dogrzewacza zegar, układ sterujący i pompę wodną zmieniamy dogrzewacz w urządzenie grzewcze z funkcją ogrzewania postojowego. Mamy wtedy komfortową sytuację, gdyż uruchamiając ogrzewanie przy pomocy zegara lub zdalnego sterowania, możemy ogrzać wnętrze pojazdu i silnik jeszcze przed wyruszeniem w drogę.

Często właściciel auta zupełnie nie zdaje sobie sprawy z faktu posiadania dogrzewacza! Najczęściej zdarza się tak, kiedy owe urządzenie jest zwyczajnie uszkodzone. W przypadku jego awarii kierowca i pasażerowie narażeni są na zimno w kabinie, a samochód na szybkie zużycie silnika.

Ogrzewania postojowe wodne oraz powietrzne

Zalodzone szyby, zimne wnętrze, zamarznięty silnik – oto częste realia mroźnego poranka. Możliwość wejścia do ciepłego samochodu, gdy za oknami temperatura spadła dobrze poniżej zera, dla wielu osób wydaje się być abstrakcją.

Rozwiązaniem tego problemu jest ogrzewanie postojowe, które można zamontować w aucie, wcześniej nie posiadającego takiego udogodnienia. Wówczas nie traci się czasu na odśnieżanie, skrobanie szyb. Kiedy wśród zaśnieżonych aut z szyb  samochodu stopiony śnieg spływa sam można po prostu wsiąść  i odjechać.

System ogrzewania postojowego jest przydatny również latem. Dzięki funkcji wentylacji może on przewietrzyć kabinę zaparkowanego w słońcu pojazdu, obniżając panującą w niej temperaturę.

Na polskim rynku są dostępne urządzenia dwóch wiodących producentów:

Webasto oraz Eberspächer. Pierwsza z marek jest zdecydowanie bardziej rozpoznawalna, gdyż od blisko 80 lat działa na rynku motoryzacyjnym. Stąd też ogrzewanie postojowe w naszym kraju pospolicie nazywane jest „webasto”. Jeśli posiadacie Państwo pojazd z zamontowanym ogrzewaniem postojowym lub dogrzewaczem silnika wysokoprężnego lub benzynowego i chcielibyście je naprawić, dokonać serwisu lub rozbudować do pełnej opcji ogrzewania postojowego  to zapraszamy do nas.

W naszym warsztacie oferujemy usługi

  • serwis i naprawa urządzeń Webasto, Eberspacher
  • naprawę sterowników urządzeń Webasto Thermo Top C-Z, Thermo Top V, Thermo Top VEVO, Eberspacher D3WZ, D4WS, D5WZ, D5WS, D5WSC itp.
  • montaż  ogrzewania postojowego wodnego, powietrznego
  • rozbudowę istniejących urządzeń dogrzewających do pełnych ogrzewań postojowych

Montujemy ogrzewanie postojowe pochodzące wyłącznie od wiodących producentów systemów, takich jak: Webasto, Eberspächer.

narzędzia